Санкційний рикошет

Україна дуже по-різному сприймається в Світі у розрізі санкцій, що спрямовані на конкретних фізичних та юридичних осіб України у зв’язку з анексією Криму та окупацією частини Донбасу. Конкретний приклад з соціальною платформою MINDS – для них санкції накладено на всю Україну, а не лише на список Office of Foreign Assets Control (OFAC). Адміністраторам сервісу було просто ліньки розбиратись і вони забили всю країну в список заборони, що обмежує деякі функції на їх сервісі.

Санкційний рикошет

І ось, як тут не згадати класику:

– Вот ты думаешь это мне дали 15 суток?
– Это нам дали 15 суток.

Я навіть пройшов фіктивну процедуру реєстрації, що б знімок екрану зробити. Свою обліковку я підтверджував на європейський номер телефону. Там це формальність, проте на українській номер (принаймні Київстар) не дає реєструвати через приналежність територіальну до України. Пошук по самому OFAC, якщо комусь буде цікаво.

Це конкретно до того, наскільки “ефективно” закордоном працював(є) т.з. МінСтець – це злоякісне утворення, що було створено під радісні оплески та за палкої підтримки аХтивістів. Це провина персональна гамельнських щурів, хоч їм і пояснювали, що нічого не вийде з того. Додатково ми ще несемо тягар у вигляді пів мільярда гривень щороку. А, ну так, “UkraineNow” зробили…

Україна вкрай слабо представлена у Світовому медійному просторі і простим вливанням грошей та створенням бюрократичних (неефективні за-замовчанням) структур, не вийде вирішити питання іміджу країни. Мені часом здається, що навіть спілкуванням персональним в англомовних пабліках у відомих людей можна зробити значно більше, ніж оте дороге неефективне утворення, що ми маємо. Значна частина Світової політики робиться в Мережі, робиться масою (все у Всесвіті вирішує маса – це Фізика)… маса грошей, запитів… і головне людей. Єдиний момент, що громадянам України давно потрібно вилазити з хутора і розмовляти\писати не тільки рідною мовою, але й англійською.

Без ефективної участі у світовому інформаційному просторі Україна і надалі буде отримувати поранення від рикошету санкцій, що накладено на РФ, і наведений мною приклад – це дитячі забавки у порівнянні з тим, що ми отримуємо на щоденній основі.