Погляди

Мої думки щодо того, якою я бачу майбутню Україну, а також загальні погляди та роздуми стосовно різних соціальних явищ. Вимоги я висуваю та буду висувати в майбутньому до всіх народних обранців зі свого боку… і звісно, ці умови\вимоги я приймаю і щодо себе.

Оновлюється час від часу.


Аборти – за медичними критеріями (патології, загроза життю матері тощо), а також можливо у випадках, наприклад, зґвалтування чи інцесту. Загалом особиста позиція “pro-life”, але не шляхом заборони.

Армія
Лише професійна. Всі (чоловіки, як мінімум), хто не в професійній армії, знаходяться в системі резерву: базовий піврічний курс у 18-ть років, далі малі (тижневі) збори кожні п’ять років.

Відкритий уряд
Всі рішення та все, що реально не складає “державної таємниці” має бути відкритим та доступним через мережу Інтернет в будь-який момент часу та на будь-якому етапі прийняття.

Геї. Гомосексуальна поведінка є природною для тварин, а Homo sapiens sapiens – це також тварина. Статистично для нашого виду відсоток невеликий, але це явище існує попри наші бажання та вірування. Окрім цього – це також можна назвати питанням вподобань.

Гей-шлюби – не проти. Держава взагалі не має втручатись в це. Шлюб, що зареєстровано державою – це фактично визнання майнових стосунків між різними людьми. Навіть дитини він не стосується, оскільки дитина має бути захищена незалежно від того, чи її батьки у шлюбі.

Громадянство
Отримання громадянства України іноземцями лише за системою США.

Декларування
Щорічне для всіх без винятків. Декларація про доходи та майновий стан подається всіма громадянами і доступна всім у відкритому доступі через мережу Інтернет на платній основі (доходи ідуть в бюджет) – хочеш подивитись – дивись, але копійку заплати (онлайн).

Державний устрій – республіка.

Економіка – ринкова. З мінімальним втручанням держави (не анархо-капіталізм).

Евтаназія – за медичними показниками. Загалом позиція “pro-choice” – кожна доросла людина має право вирішувати, що робити зі своїм життям. Задача суспільства\держави спробувати допомогти і не більше (не заборона).

Зброя – право на володіння і на самооборону в цілях захисту життя та здоров’я себе та інших людей, а також свого майна. Право на повстання у випадку намагань узурпувати владу.

Земля – товар в приватній власності громадян України (на відміну від всієї іншої приватної власності оподатковується державою).

Ідентичність цінностей важливіша за ідентичність національності, раси тощо. Так вони можуть співпадати, але не обов’язково відштовхуватись від них (національностей, раси, віри тощо).

Лівацтво – зло. Туди ж соціалізм (як приклад – сучасні демократи в США) та комунізм, а також терміни “gender”, “safe spaces”, “pronounce”, “privilege”, “trigger warnings”, “diversity”, “antifa”, “social justice”, “wage gap”, “hate speech”, “безумовний базовий дохід” тощо.

Медицина
Страхова. Базова медична допомога – держане страхування. Максимум в приватний сектор.

Марихуана – легалайз. Але не смердіть мені навколо і не кажіть, що, її куріння не впливає на уважність, наприклад, під-час водіння автомобіля.

Оподаткування
Загальне податкове навантаження на громадянина не має ні за яких умов перевищувати 60% (це з урахуванням витрат на страхову медицину) та податків в кінцевих товарах (таких, як, наприклад, ПДВ). Зараз загальне податкове навантаження десь на рівні 60% без будь-яких соціальних гарантій. Взагалі варто б було розглянути відмову від більшості податків і перейти до схеми, що схожа на США.

Освіта
Держава має надавати можливість безкоштовно отримувати початкову, середню та базову професійно-технічну освіту (фінансування: податки). Отримання будь-якої освіти взагалі не має бути обов’язковим – батьки можуть відмовитись від отримання освіти для своєї дитини, а за принципом “гроші йдуть за дитиною” батьки мають право на повернення частини податків (якщо вони є платниками податків). Далі вся вища освіта виключно на платній основі (фінансування: кредити на навчання або гранти). Освіта має базуватись на світських цінностях та наукових засадах. Приватні навчальні заклади – свобода вибору навчальних програм.

Партії – самофінансування. Не потрібні партії, що не фінансуються її членами, а тягар фінансування при цьому лягає на всіх громадян, навіть тих, хто не є прихильником такої партії.

Пенсія
Мінімальний рівень державної пенсії на рівні реального прожиткового мінімуму і не більше + базове медичне страхування. Все інше, персональні збереження (без обов’язкового примусового страхування).

Пільги
Мають бути скасовані абсолютно всі. Навіть для пенсіонерів, оскільки, наприклад, одне пільгове місце в маршрутці і кількагодинна черга пенсіонерів на морозі чи під сонцем – це знущання, а не соціальна підтримка… будь-який пенсіонер має спокійно заходити і сплачувати сам за необхідні персонально йому послуги.

Поліція
Лише муніципальна поліція, а силовий блок – за стандартами “SWAT”.

Права
Конституція має забезпечувати виключно негативні права Людини (як приклад, Білль про права Конституції США).

Приватна власність – недоторканність. Не оподатковується, а також ніякої “розкоші” не існує. Обкладати податками приватну власність (дачі, заводи, квартири, машини тощо) є неприпустимим (виключення – земля).

Релігія має право на існування будь-яка, але вона не має втручатись в державні інституції (наприклад, в систему державної освіти).

Свобода висловлювань беззаперечна, без будь-яких обмежень у вигляді т.з. “мови ненависті” (не плутати з закликами до насильства).

Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.
Загальна декларація прав людини (Стаття 19). Прийнята і проголошена резолюцією 217 A (III). Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року.

Смертна кара… дуже складно визначитись остаточно і загалом я проти, але є окремі поодинокі випадки (буквально долі відсотка від усіх страшних злочинів), які б я міг виправдати для себе.

Соціальний захист
Система підтримки та (ре)інтеграції людей до суспільства, допомога з роботою, АЛЕ без створення умов паразитування. Допомога людям, які нездатні самостійно в силу певних обставин повноцінно піклуватись про себе.

Трайбалізм – зло. Не має бути жодних преференцій і особливого ставлення для будь-яких груп людей базуючись на расі, сексуальній орієнтації тощо.

Фемінізм сприймаю і підтримую лише в форматі, який пропагує американська професорка Christina Hoff Sommers.