Не чіпайте Марусю

Не чіпайте Марусю Емоційне відео Марусі Звіробій і Софії Федини зі зверненням до Зеленського викликало дуже багато непорозумінь і незадоволення, а також вже має юридичні наслідки. Звернення наробило галасу і збудило гнів праведний у одного з членів Зе-команди. Так збудило, що Олександр Качура подав заяви чи не у всі можливі правоохоронні органи.

Тож варто розібрати ситуацію, що б уникнути суто емоційної оцінки і усвідомити глобальну проблему.

Маруся Звіробій

Ця українка вже вписала себе в історію, як одна з відомих особистостей, що зробила вагомий внесок у збереження держави Україна. Можна не копатись у брудній білизні та не відшуковувати слизькі моменти (вони у всіх є), оскільки ніщо зі знайденого не змінює факту, що Україна сьогодні все ще існує завдяки таким “Марусям”. Я не є прихильником концепції, що одна людина здатна хоч на щось суттєво вплинути, але Маруся Звіробій є одним з явних чинників збереження нашої держави.

Коли Закон не працює

Я є прихильником законності, якихось простих загально зрозумілих правил і відповідно – дотримання цих правил громадянами. Проте ми живемо не у світі рожевих однорогів… Ми сьогодні не є повноцінною країною і наш суверенітет є не те що неповним, а він ще й дуже обрізаний. Лише суверенна (в сучасному розумінні) країна може дозволити собі жити за Законом.

Так ось, у нас проблеми з суверенітетом і це тільки постфактум можна буде зрозуміти, наскільки вірними були рішення. І схоже, що ми цього вже не побачимо – питання не одного і навіть не десяти років. Проте зараз намагання притягнути до відповідальності Марусю Звіробій може створити чергову конфліктну ситуацію в середині країни.

Пофантазуємо

Припустимо, що Зеленський і Ко гарантовано не є зрадниками і все, що вони роблять – це не тільки з благими намірами, а ще й робиться саме з державницькою позицією… додатково ще й цілковито узгоджено, наприклад, з США. Уявімо, що воно все красиво і безкровно працює: РФ відводить війська і взагалі якимось дивом на місці країни-окупанта знову ліси та ведмеді…

Чи не думаєте ви, що на цьому все одразу стане добре, і що всі настільки “втомились від війни” з усіх боків, що настала тиша і спокій? Не буває так, що б жодних наслідків не лишилось. І навіть жорстка реакція правоохоронців при дотриманні всіх законних процедур не зніме напруження і не усуне проблеми.

Що маємо?

Я не можу дати оцінку тому, що відбувається… ми спостерігачі, або, в найкращому випадку – гвинтики. Плюс 73% громадян України демократично дали повноваження на ці дії і мовчазною згодою підтримують такі рішення, або переконані в їх позитивному результаті. Воювати проти Зеленського зараз – це воювати проти друзів і родичів, які підтримали його з тих, чи інших причин. Це мрія путлєра про показову громадянську війну в Україні.

Зараз намагаюсь змоделювати те, що ми можемо отримати найближчим часом, якщо події будуть відбуватись у цьому ж векторі і все буде добре (на скільки це взагалі можливо).

Потенційно, за рік-півтора, навіть в Києві, з’являться тисячі людей з окупованих територій… і зовсім не проукраїнськи налаштованих, які будуть кожного дня казати страшні речі і в бік того ж Зеленського, але з іншою конотацією (він, так чи інакше, буде на місці Порошенко, або ще гірше).

Не вистачить правоохоронців на всіх, не вийде все запхнути у законне русло і тим-паче “посадити” всіх “незручних”… зробити, як дітки, наче “я в хатинці” і все навколо гаразд. Доведеться на переважну більшість емоційних спалахів не реагувати взагалі, або принаймні переводити в площину діалогу… публічного чи індивідуального.

Нам, рано чи пізно, навіть за умови гіпотетичної 100% перемоги, всім доведеться жити зі своїми розладами, з ПТСР [лише в третьому читанні виправив з “ПТРС”] бійців наших, а також… “не наших”.

Резюме

Навіть за умови якогось дива, ми не зможемо наступні десятиліття жити цілковито за Законом. Попри найкращі наміри, чи, припустимо, державницькі погляди Зеленського, нам ніщо не гарантує того, що путлєр не розпочне широкомасштабного наступу (по декілька Ту-160 та Ту-22М3 регулярно здійснюють польоти вздовж північного кордону України). Конфлікти між громадянами час від часу будуть виникати і їх не можливо буде вирішити суто у законній площині.

Реакція Олександра Качура на відео є черговим доказом незрілості і нездатності нових та “нових” політиків відповідати на виклики сучасних реалій, в яких опинилась Україна.

Тож, можна що завгодно собі думати, будувати в голові повітряні замки, а Марусю залиште у спокої.