Державне “піклування” та Мережа

Веб-сторінки в Мережі з відкритої оферти перетворились на пекло з чекбоксів: CCPA (з 01.01.2020), GDPR, Cookie Declaration, Privacy Policy та інший непотрібний, але обов’язковий в наші дні шлак.

Заходячи на сайт, користувач має принаймні один раз клікнути на щось (що закриває значну частину екрану) і погодитись з ЧИМОСЬ, що 99% людей на цій планеті не знають і, в принципі, не зобов’язані на тому розумітись… десятки термінів, технічних пояснень і посилань на різноманітні локальні та міжнародні документи.

Державне "піклування" та Мережа
Тут просто приклад того, що пропонується для сайтів в якості платного сервісу, що б сайт відповідав всім вимогам використання “печивка”, і це стосується лише його, а не всіх вимог…

Банально, якщо власникам сайту справді хочеться збирати інформацію про користувачів, то вони можуть це робити, проте це страшне гальмування ресурсу і дуже погано відбивається на рейтингу сайту в тому ж Google-і. Відповідно сайт буде втрачати потенційних відвідувачів – їм не буде показуватись такий сайт у пошуковій видачі. Це той яскравий приклад, коли “риночок таки вирішує” і власники сайтів просто змушені обмежувати зайву активність для того, що б не втрачати відвідувачів.

Піклуєтесь про безпеку та приватність – це ваша персональна відповідальність. Почніть просто з нормального оглядача, наприклад, Firefox. На превеликий жаль, оглядачі на базі Chromium (Google Chrome, Opera, Microsoft Edge тощо) збирають стільки інформації про вас, що жоден сайт навіть потенційно не здатен. І припиніть бездумно клікати на все підряд в Мережі.

Саме цікаве, що подібні вимоги до сайтів нікого з користувачів і ні від чого не захищають, але є приводом для того, що б просто закрити сайт чи влупити мільйонні позови.

Ці кайдани створені чинушами за-для того, що б мати каральний інструмент та можливість придушити будь-кого за потреби. Тепер це чинуші в гламурних костюмах, що денно-ношно “думають про народ” з милою, чуйною та обов’язково толерантною (що б це не значило) посмішкою на обличчях. А втім, так само, нацисти чи КДБ-шники заводили справи і збирали по-трохи компромат, що б у потрібний момент використати. Це черговий приклад, як держави застосовують презумпцію винуватості до людей.

Головне в цьому те, що такі законодавчі зміни і вимоги відбуваються за підтримки населення. Десятки тисяч захоплених підписів під петиціями, маніфестації начеб-то проти “злих корпорацій” та Капіталізму, а насправді, просто чергове ярмо на шиї всіх. Чим більше піклування про Свободи та Права з боку держави, тим менше цих Прав і Свобод лишається. Це вкотре згадка про те, що Держава, на мою думку, має забезпечувати виключно негативні Права Людини (як приклад, Білль про права Конституції США).

Коли людям хочеться більше піклування з боку держави – вони отримують пекло.