ЄСВ чік-чік і немає проблем?

Чінуша Мілованов видав “чудову” ідею… а давайте ЄСВ скасуємо, проте піднімемо податки на нерухомість. Коли в чінуш з’являється бажання обкласти податками будь-кого, то воно лягає болюче в першу чергу на шиї зовсім не олігархів.

ЄСВ чік-чік і немає проблем?

І виглядає ж, наче ось ЄСВ знімемо і всім легше стане, заробітна плата вся стане білою і великою! А звідки компенсуємо 160.000.000.000 гривень? Так ось з нерухомості – піднімемо в 50 (п’ятдесят) разів податки, наприклад, на… на нерухомість, що б компенсувати недоїмку. І головне, у кого багато, той же багато і буде платити… плюс нещодавні розмови про “прогресивку”… Нагнемо буржуїв!!! Пролетарії ж знову проголосують, а потім будуть стогнати про важку долю… що знову їх надули.

Можна очікувати, що наприклад, “розкішні” квартири у нас почнуться вже з 15,99 метрів квадратних. Зараз дозволяється цілих 60!!! А якщо у вас більше, то ви куркуль! Радості буде – відчують всі. Бабуся з сараєм, хатою на сто і нужником на вулиці буде страшним олігархом (якось люди забули, як нам “господарники” пропонували це ще років 8-ть тому). І ви в квартирі 50-ть метрів будете за “розкіш” сплачувати. А якщо вам від бабусі перепала квартира, то тримайся – олігарх недорізаний! Я, до речі, також будиночок будую багато років (і ще імовірно довго буду), проте в очах чінуши я – страшнючий буржуй.

Так ось, вподобувачам казок про білого бичка (зараз, тимчасово – зеленого) хочу сказати:

  • ЄСВ має залишатись. Поки нічого не вигадали кращого, то піраміду пенсійну потрібно підтримувати, але не просто за рахунок інших податків – все-одно воно з кишені тих самих людей буде, нехай не ЄСВ, а в іншому “податку” чи в ціні палива\зв’язку\алкоголю\тощо. А над пенсійною реформою потрібно працювати і часу дуже мало лишилось.
  • Податки на “розкіш” (хоч 1000 м) мають зникнути – заробила людина законно – все, нічого доїти її. Має людина десять машин – не заздріть (я б поспівчував – стільки барахла, за яким ще доглядати потрібно).
  • А ось земля (с\г і під комерцією) має обкладатись податками – це стимуляція ефективного використання.

Кожного разу, коли щось “знижуть” питайте одразу про те, де вам особисто щось реально підвищать і що відберуть. А коли кажуть, що відберуть в “багатих”, то тут взагалі мізки мають працювати на всі 100%, оскільки зазвичай це означає, що відбирати будуть у всіх… нехай і не напряму, і не одразу у всіх.