Безкоштовне РРО з податкового плеча

Податкова “почула кожного” і тепер пообіцяла #РРО безкоштовно… чінуші люблять “безкоштовні” речі. Добре, давайте спробуємо дуже грубо порахувати, скільки це обійдеться платникам податків (в т.ч. і тим же СПДФО).

Безкоштовне РРО з податкового плеча

Ціна будь-якого сучасного девайса мінімум 2500 грн. (це приблизно 100$).
Нехай в Україні 1 млн. СПДФО (1 лютого 2019 року на обліку в Україні перебувало 1 778 тис. фізичних осіб підприємців (ФОП), з них 1 252 тис. платників єдиного податку).
Маємо разові витрати по початковому запуску 2,5 млрд. грн.

Врахуємо, що техніка морально старіє, потребує видачі нових пристроїв, заміни старих за гарантійними і негарантійними (це традиційне слизьке місце і вже буде прямими витратами СПДФО) випадками. Плюс розробка ПЗ. Плюс адміністрування ДЦ за-для обробки та збереження даних. Плюс комунікаційні витрати (вони на кому?). Десь на тих же 2,5 млрд. грн. щороку, які громадяни України будуть сплачувати додатково, або з їх податків будуть перерозподілятись на ці цілі.

СПДФО в середньому приносять бюджету 15 млрд. грн. щороку (також варто зауважити, що вони годують самі себе і не сидять на шиї у держави – інших платників податків). А витрати на РРО 2,5 млрд. грн. щороку… Який буде зиск (додаткові надходження), податківці, звісно, навіть не намагаються обрахувати. В них там є “n% економіки в тіні” – вони зазвичай на цьому і зупиняються.

Рішення проблеми звісно є (переведення всього у безготівкову форму, або… нічого не робити взагалі), проте ніхто тоді не заробить на терміналах і, наприклад, на російських послугах МТС (в них вже все готово – цього року запустили такий сервіс в РФ). Частина СПДФО і так мають РРО (переважно в стаціонарних місцях продажу товарів та послуг), проте більшості вони не потрібні взагалі.

Це я до того, що залиште тих СПДФО у спокої… Так, вони до 2016 року були абсолютно деструктивним явищем для економіки, проте зараз, окрім того, що забезпечують себе (найголовніша мета, як на мене) та ще й роблять внесок до бюджету. СПДФО в Україні мають лишатись у незміненому стані – за Зе-“лібертаріанців” голосували ж… А для 2,5 млрд. грн. щороку можна знайти і краще застосування.

З іншого боку, СПДФО вже зараз мають вимагати зниження оподаткування для середнього та великого бізнесу… так, для отих самих “олігархів”. Що б “олігархи” не гнали гроші в офшори і “не оптимізували”, а самим СПДФО – мати можливість і надалі працювати з мінімальним рівнем оподаткування.