“То все для лохов”

"То все для лохов" | AvPme’s iHome Назва публікації російською, оскільки лише такими “понятіямі” можна передати ставлення людей (населення України) до норм\правил\Законів.

Почну здалеку і зі, здавалось би, зовсім не пов’язаних між собою речей…

Інтернетне

Колись, в епоху зародження масового доступного Інтернету – це десь роки 1995-2000, користувачів було відносно небагато, але були “правила гри”, яких всі мали дотримуватися… були модератори, теми (subj.), “офтопік”, RFC (який виконували всі)… Все з одного боку задекларовано і задокументовано, з чітким контролем, а з іншого, з розумінням, відповідальним та поважним ставленням користувачів до цих Правил (а також один до одного). На мою думку, Інтернет в той час – був єдиною реально побудованою моделлю Демократії (за весь період існування Людства, яка, до речі, проіснувала зовсім недовго).

Була тема “парасольки і все про дощ” і в ній писали лише те, що було в subj, а за порушення правил можна було вилетіти з групи і все…

Як приклад – дружина підписана на “Схеми для вишиванок безкоштовно” і сьогодні обговорювали сукню, в якій з’явилася Перша леді… [На мою думку, сукня чудова].

AvPme’s iHome

Коментарі варто прочитати для того, що побачити, про що саме я кажу… є спільнота, є користувачі, і незважаючи на Правила спільноти, є багато людей, які порушують їх свідомо – це модель нашого суспільства – без поваги і без бажання приймати будь-які правила, як непорушні… і ставленням себе рівнем вище над усіма іншими.

Водійське

Ми дивуємося смертності та каліцтвам на дорогах (їх навіть зараз більше за смертність та каліцтва на Війні), але не пристібаємося за кермом, а також пасажири не роблять цього; діти в машині не в спеціальних кріслах; якщо дужжже потрібно, то перебігаємо дорогу на червоне світло; їздимо п’яні за кермом; “галогенки” (чи як там правильно називаються) ставимо і сліпимо всіх попереду і позаду нас; розмовляємо по телефону, замість того, що б слухати, чи не їде десь “швидка”; паркуємося на місцях для інвалідів; розгортаємося через подвійну… цей список можна продовжувати і це кожного дня і всюди (майже всі ці порушення і по декілька разів я бачив сьогодні).

Громадянське

А тут все просто – Громадяни відрізняються від населення (електорату) тим, що виконують\дотримуються загально прийнятих норм\правил\Законів. Якщо хтось дозволяє собі з будь-яких причин порушувати норми\правили\Закони, то тут починає працювати “Теорія розбитих вікон“. Для Громадян не має такого виразу, як “то все для лохов”…

На превеликий жаль в нас мало Громадян, і тому “гречка” з одних рук в нас сприймається нормально, а інших, як злочин (хоча й те, й інше є жахливим)… Правила порушувати не можна, але, “якщо дуже треба, то…”

Поважаймо один одного (це включає й загально прийняті норми\правили\Закони) – це навіть не питання комфорту, задоволення тощо… Це питання фізичного виживання!