Перевезення за “дозволом”

Зе-команда обіцяє (багато обіцяли, що все буде по-новому), що іноземний бізнес прийде в Україну, а натомість іноземний не поспішає, ба, більше того, український іде з України.

Болюча тема міжнародних транспортних перевезень в розрізі Міністерство інфраструктури України та АсМАП… в мене цілий ряд клієнтів працює в цій галузі і як експедиції, і як транспортні компанії – маю спостереження вже за цілих 20-ть років.

Перевезення за "дозволом"

Дозволи і книжки ЄКМТ для українських перевізників – це жахи і слешер в одному наборі. І не тому, що перевезення вантажів – це зарегульовані міжнародні відносини, де Україна також не є активним гравцем. А переважно через хабарі, монополії, кумівство і приниження.

Період під кінець року – це суцільний стогін перевізників та кіпіш замовників. Це задерти ціни, що “компенсують” хабарі… звісно це потім переноситься на кишені кожного громадянина України… не буває корупції “десь там”.

Так ось з приходом Зе-командии все лишилось і монополізація ринку перевезень великими перевізниками у змові з “державою” набуває ще більших масштабів.

Це так, дуже поверхово про проблему. Як реагує бізнес? Він їде в Польщу, реєструє фірми і працює тут, але податки будуть сплачуваться вже ТАМ. А машинки вже “польські” і будуть собі спокійно вибивати з роботи повноцінних українських перевізників, оскільки на них не висить тягаря “додаткових витрат” і вони працюватимуть без простоїв (машина має працювати постійно) мотати “кругорейси”.

Це вкотре про планові (хоч реальні, хоч кланово-мафіозні) економіки… все воно скочується в дупу.

В галузі міжнародних перевезень зараз знищується малий бізнес і конкуренція загалом. А це відповідно призведе до підвищення цін. Уточню, що це не провина Зе-команди, вони просто продовжують нищити бізнес в найкращих традиціях минулих десятиліть… відмінність лише в “турбо-режимі”.