Безкінечна “боротьба” з корупцією

Боротьба безпосередньо з “корупцією” – це утопія. В нашій країні корупція – це часто єдина можливість для існування середнього і великого бізнесу, оскільки все зроблено так, щоб по іншому не було можливості. Наприклад, суто економічно, рівень оподаткування для них настільки високий, що вони не можуть існувати без “конвертів”, “вирішень питань” з контролюючими органами, різного роду офшорів в середині країни та закордоном.

Безкінечна "боротьба" з корупцією

Проте наші аХтивісти-анти-корупціонери вивели цю “боротьбу” на новий, скажімо так, космічний рівень:

  • вона стала гарно оплачуваною роботою для багатьох – деякі навіть не соромляться захищатись і ставлять громадянам у провину… мол, ви бачите, як раніше крали з малими заробітними платами, ви що, хочете, що б і зараз таке було;
  • створено, мабуть, вже з десяток нових органів для чінуш (НАБУ, ВАКС, ДБР, САП, НАЗК тощо – суто для шоу);
  • одним з результатів роботи новоствореного ВАКС – скасування заочного арешту з Клюєва (про те, як накладали опустимо).

Оце я вважаю реальними здобутками. Цікава також відсутність реакції з боку аХтивістів-анти-корупціонерів… Хоча це й зрозуміло – багато з них тепер мають свої “комітети” та “комісії” (прямо, як в Yes, Minister та Yes, Prime Minister).

Про “нульову декларацію” я писав, так і з корупцією – варто створювати прозорі умови роботи і це з часом дасть результати. Я розумію, що більшість людей хоче крові, справедливості (хто і як її собі уявляє), повернення грошей, реприватизації тощо. Питання в тому, що є багато речей, які не вдасться зробити у законний спосіб, а незаконний (неповністю законний) – через шпаринки та з порушенням процедур – це можливості оскаржити в суді і ми це бачимо всі ці роки.

З точки зору економічних злочинів потрібно нарешті створити нову точку відліку, після якої всі будуть в більш-менш рівних умовах. Суто каральними заходами не вийде розібратись з “олігархами”: вони в цьому варяться десятки років і мають своїх людей всюди.

В даний момент на все, що ми можемо розраховувати – це “перерозподіл” і з будь-якими “новими” буде так само. Колись потрібно починати з “нуля”, колись потрібно прийти до законності.