Бабло понад усе

Бабло понад усе Чим далі, тим більше ми відриваємось від реальності та забуваємо, що є базисом, а що – надбудовами. Говоримо про реформи освіти, підвищення заробітних плат “бюджетникам”, зміцнення Армії, зростання пенсій тощо і абсолютно ігноруємо моменти, за рахунок яких ресурсів ми можемо це робити… а бюджет, за великим рахунком – це коробка і для того, що б з неї щось взяти, потрібно попередньо в неї щось покласти.

Основою всіх процесів в державі є економіка. Якщо в довгостроковій перспективі хочеться національної ідентичності (окрема тема для розмови), пенсій та стипендій, потужної Армії, гарної освіти та системи охорони здоров’я, соціальної допомоги, доріг тощо – потрібна в першу чергу економічна програма – величезні масиви даних у відкритому доступі в системі, що динамічно відображує зміни, дає різнобічну аналітику та можливість впливати на ключові аспекти.

Про корупцію можна не заводити пісню. Навіть теоретично, якщо її буде переможено повністю (це, до речі, буде вже без виду Homo Sapiens), то все-одно це не змінить глобальні закони (фізики).

“Що б на щось витратити гроші, потрібно на чомусь їх заробити”

Так, закони фізики є глобальними, оскільки їх можна докласти до усього. Соціальна “халява” в економіці – це Perpetuum mobile в фізиці. Як такої, “халяви” не існує взагалі – за неї завжди хтось платить. Немає нічого безкоштовного.

Минуле сторіччя дало нам багато масштабних прикладів того, коли наче і були всі складові для успіху та перемоги (ідея, нація, “сильна рука” тощо), але все-одно нестача ресурсів призвела до поразки і зникнення. Наприклад, той же Гітлер програв чи могутній СРСР розвалився через багато причин, але основною була нестача ресурсів.

Ми можемо мріяти про соціально справедливу країну, про сильну націю з українською мовою і збереженням традицій, але попри все, без економічної основи все інше не можливе в принципі. Наше суспільство весь час вимагає, наприклад, “підвищення заробітних плат”, хоча ця вимога в наших умовах є безглуздою (а її виконання є злочином з боку державників), коли вона звернена до Держави, оскільки це не бізнес, який щось заробляє і де робітники претендують на більшу частку в тому, що вони самі й заробляють для цього бізнесу.

Апеляція до “курки та яйця” (що все пов’язано одне з одним) не є обґрунтованою, саме через те, що економіка для країни є тим же самим фундаментом, якими є фізіологічні потреби в піраміді Абрахама Маслоу. Так, все в світі пов’язано, але взаємозв’язок економіки, з одного боку, та політики, права, релігії тощо – з іншого, не є паритетним.

Загалом, якщо ми хочемо стати успішною країною (чи взагалі залишитись на світовій мапі), то маємо забути такі речі, як будь-що “безкоштовне”, “підвищення” тощо… а ж поки не знайдемо можливості підвищити виробничі потужності для створення нових товарів та послуг (конкурентних і цікавих не тільки внутрішньому споживачеві, а головне – Світові), створимо можливості для розвитку бізнесів всіх рівнів тощо.

І на завершення, якщо вже зачепив популярні “вимоги”, що висувають люди до керманичів країни, то хотів би зазначити про необхідність зміни цих вимог з суто споживацьких і нездійснених в даний момент, на реальні та дійсно необхідні для виживання.

Бюджетники

Високі заробітні плати!

Дайте бізнесу працювати спокійно і просто, що вони заробляли більше грошей і відповідно сплачували більше податків!

Населення

Посадити всіх олігархів!

Вимагаємо для всіх без виключень обов’язкову нульову декларацію і одноразову амністію капіталів!

Депутати

Потрібно залучати іноземні інвестиції!

Потрібно забезпечити право і можливість інвесторів (в т.ч. іноземних) гарантовано отримувати дивіденді!

Населення

Безкоштовну медицину!

Вимагаємо безкоштовну базову, а також загальну страхову медицина, що б забезпечити якісне гарантоване лікування, а також відповідальність лікарів та виробників ліків!

СПДФО

Геть руки від СПДФО!

Вимагаємо знизити податки для великого бізнесу! Що б мати можливість малому бізнесу і надалі працювати з мінімальним рівнем оподаткування.