Вангування 2.0: Twitter

Колись, ще в 2004 році, я навангував, що така “безсмертна компанія”, як Nokia (молоді люди імовірно навіть і не чули про таку), зникне з обличчя Землі через те, що не хотіла рухатись вперед. Всі вірили в “невбиваємий телефон”, але померти своєю смертю у Nokia не вийшло – в 2007 році летальний постріл зробив iPhone, а потім ще довго і нудно вже компанія Microsoft знущалась над трупом.

А ось ще одне велике моє вангування не справдилось…

В 2006 році з’явився Twitter. Одразу я написав, що ніша зайнята, а ідея з об’єднанням\заміною SMS – це минулий час, настільки ж “актуальний”, як і WAP. Довгий час моє вангування мене тішило, і я вже думав, ну ось – я провидець… я бачу майбутнє… оскільки від моменту заснування і до 2017 року Twitter був в боргах по самі вуха і не має жодних прибутків. І загалом, логічно було б очікувати на зникнення сервісу і компанії.

Вангування 2.0: Twitter

Але є цікава кореляція (не причина-зв’язок, а справді цікава кореляція)… Трамп приєднався до Twitter-у в 2009 і рекламні надходження нарешті почали давати прибутки (хоча з боргів це не дозволило вилізти). Після перемоги на виборах одіозного Трампа Twitter став де-факто стандартом спілкування журналістів всього Світу… на сьогодні це сама швидка соціальна мережа.

Вангування 2.0: Twitter

Діаграма надходжень від реклами також співпадає з потужною першою президентською компанією Трампа.

Вангування 2.0: Twitter

Скільки грошей було влито в Twitter самим Трампом невідомо, але його майже 60.000 твітів явно зробили свою справу і внесок в популярність цієї соціальної платформи. І те, що Twitter останні роки відверто воював з Трампом, лише додавало бонусів обом сторонам. Twitter останні три роки погасив збитки, а ціна компанії сильно зросла.

В наступні декілька років буде цікаво спостерігати, наскільки вплине поточна ситуація в фінансовий стан компанії. Я не очікую, що Twitter завалиться, але раптом кореляція знову дасть знати…