Шара та “погана енергія”

Люди люблять шару… зараз однією з найбільш потрібних є безкоштовний WiFi. Чому не варто користуватись безкоштовним написано дуже багато, але якщо й користуватись, то принаймні разом з VPN. Ще одна з потреб у шарі – це зарядка акумулятора… швидка зарядка.

Шара та "погана енергія"

І ось тут ми маємо чергові потенційні загрози. А саме втратити свій телефон – він банально може згоріти (неякісних зарядних пристроїв багато)… сумно й те, що за допомогою зарядних пристроїв ваш телефон може бути свідомо виведено з ладу.

Трішки про #BadPowerAttack

Зарядні пристрої швидкої зарядки контролюються маленькими “чіпами” в них. Проблема в тому, що часто дешеві (і не тільки) зарядні пристрої дозволяють не тільки “читати” інформацію з таких чіпів, але й “писати” на них. Тобто приєднавши свій телефон, зловмисник може змінити налаштування зарядного пристрою через кабель живлення.

В результаті зловмисник використовуючи свій пристрій (наприклад, телефон) може пройтись по зарядних пристроях, наприклад, в кафе, офісі чи аеропорту – те, що людина заряджає телефон не викликає здивування – для того і існують зарядні пристрої в публічних місцях… Так ось, зловмисник може підключитись до них і спробувати інфікувати. Вірогідність інфікування доволі висока – деякі дослідження показують, що майже половина зарядних небрендових пристроїв мають такі вразливості.

Далі нещасний користувач підключається своїм телефоном в надії зарядити його і отримує замість потрібних 5V, наприклад, всі двадцять…

Небезпеки додає й те, що зловмиснику не обов’язково ходити і самому заражати зарядні пристрої… користувач може сам собі завантажити програму (гру, красиві фільтри для фото… будь-що) з якогось плей-маркета і встановити на телефон… Користувачі не дуже перебірливі і встановлюють все підряд, а плей-маркети не дуже слідкують за безпекою (це взагалі неможливо робити на серйозному рівні і в короткі строки).

Рекомендації

Користуйтесь своїми точками WiFi, послугами свого телефонного провайдера, або принаймні застосовуйте ̶п̶р̶е̶з̶е̶р̶в̶а̶т̶и̶в̶ VPN. Носіть свій зарядний пристрій та повербанк.

І взагалі намагайтесь уникати шари!