Кругообіг конвертаційних центрів

Все рухається по колу… і ми зараз спостерігаємо боротьбу за найбільші активи будь-якої влади – за конвертаційні центри. Не реформування економіки, а вигадування нових способів “доїння” бізнесу (скоріше – використання старих) і відкрита боротьба за ресурси та сфери впливу.

Кругообіг конвертаційних центрів

В грудні 2019-го податкова з якогось дива оприлюднила заяву, що буде співпрацювати з СБУ… неймовірно дивно звучало тоді. Суцільно ментовська контора і загалом міні-держава (якщо хочете – мафія) в середині України вирішила “співробітничати” з іншим силовим табором. Тоді ж я написав, що єдина тема, яка серйозно може цікавити нову владу (будь-яку нову) – це конвертаційні центри.

І ось зараз в травні 2020-го ми бачимо, що СБУ таки відкрили для себе секрет Полішинеля і почала підозрювати (так виглядає з їх заяв для будь-кого, хто не керує бізнесами, не веде бухгалтерію тощо), що Податкова “кришує” конвертаційні центри: “Служба безпеки України підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби в організації механізму з незаконного формування податкового кредиту на мільярди гривень”. Схоже, що тепер конвертаційні центри будуть в надійних руках.

Проблема не в конвертаційних центрах – це тіньовий механізм (який держава зробила напівлегальним) і одночасно – порятунок економіки в зарегульованих умовах, що державні чинуші спеціально створюють для можливості існування корупційних оборудок, а силові органи, зі свого боку, в будь-який момент можуть взяти будь-яку організацію і дати вибір: “тюрьма чи сума”, або можливість “порєшать” – це все старі “добрі” засоби впливу нацистів та КДБ.

Не можуть підприємства середнього та великого бізнесу (це стосується загальної системи оподаткування з ПДВ) працювати цілком легально. Завжди будуть “оптимізації”, офшори закордонні, “офшори” місцеві (СПДФО)… в іншому випаду з таким рівнем податкового навантаження бізнес просто не міг би існувати.

В розрізі питання конвертаційних центрів, для громадян України маю вкотре наголосити на тому, за що варто виступати і боротись в економічному плані. Сама по суті боротьба з “центрами” нічого не дасть… це, вбивство тієї економічної системи, що ми маємо, більш того – це знищення країни.

Стосовно дій теперішньої, вже нової очищеної і чесної влади, то ми спостерігаємо все той же перерозподіл сфер впливу і, схоже, що можемо привітати СБУ з новим активом. Якщо громадяни не почнуть висувати конкретні вимоги до своїх обранців та вимагати конкретні економічні програми, а також вимагати не зміни облич, не популярних особистостей, не “красивших” тощо, а зміни принципових правил існування держави (в т.ч. дотримання Закону)… то вже з наступними “гарними і чесними” народними обранцями ми будемо спостерігати той самий перерозподіл і можливо “центри” перекочують знову до податкової.