Братислава-Хайнбург-Девін

Коротка подорож до Словаччини з радіальними денними виїздами з Братислави до Хайнбургу та Девіну.
Традиційно транспорт весь по аплікаціях в телефоні… дрібняками не завжди можна в автоматі набрати потрібну суму, або здачі немає, або не працює… один раз таки спробували і відмовились. Користувались недорогим громадським транспортом та Словацькими лініями.

Зв’язок був традиційно від Київстару – пакету роумінгу (це ще той, що був у Німеччині) вистачило з головою і зовсім недорого.

Братислава-Хайнбург-Девін

Особливість цієї поїздки в тому, що англійської було недостатньо – майже не розмовляють (окрім явно туристичних місць і то). Словацька зрозуміла, якщо говорять повільно… загальне враження наче на Закарпатті, тільки мова трохи інша… часом не трохи.

Хайнбург-на-Дунаї

Нетуристична Австрія. Дорога вздовж Дунаю. Центральна частина міста захищена великими мурами з усіх боків, а на горі височіє замок.

Містечко затишне. Життя тут трохи пригальмоване… ніхто нікуди не поспішає, лише машини на вузькій дорозі, що проїздять повз, створюють відчуття руху. Архітектура стара чи стилізована, проте часом зустрічаються «модернові» рішення, що сильно псують враження від містечка.

Тут тільки «німецька»… навіть молоді офіціанти якось недуже з англійською. Переважно привітні старші люди, що п’ють каву в маленьких кав’ярнях, обідають в ресторанчиках тощо. Була одна компанія старших людей, розмальована і вдягнена у смішні головні убори, що гуляла на головній площі з музикою, пивом та сосисками.

Після шостої містечко вимирає і в який бік не подивишся – нікого. У Хайнбурзі з задоволенням можна провести цілий день, переночувати і рушити далі.

Ми також пройшлись трохи далі до Bad Deutsch-Altenburg виключно заради невеликої проте красивої церкви Marienkirche.

Братислава

Місто з великим туристичним потенціалом. Видно, скільки словаки вкладають в розбудову, а також – скільки ще потрібно зробити (багато). Красиві діючи церкви і костьоли всюди. Як Київ не можна порівнювати з Гамбургом у кількості дерев і зелені, так само, мабуть, і з Братиславою в розрізі церков.

Місто намагається залучати гроші в країну і дряпається вгору, що часто псує загальний вигляд. По правому берегу Дунаю суцільні спальні райони, що з лівого берега чимось нагадують Березняки.

Жили в Downtown Bratislava B&B. Знімали повноцінний номер на третьому поверсі. Було все потрібне. Персоналу ми не бачили, але все прибиралось і було чисто. Гарний сніданок. Зручне розташування.

Традиційна їжа схожа на чеську та закарпатську – їсти можна і все смачно. В Макдональдз не були, проте, якщо поглянути через вітрину, то все чистенько і красиво.

В Братиславі варті уваги: Братиславський Град (думаю, що за два-три роки варто спеціально їхати через нього – зараз роботи по реконструкції ідуть повним ходом); всі костьоли (їх багато); музей годинників – зовсім маленький, проте варто заглянути; багато диковин, цікавих дворів, пам’ятників тощо.

З Братиславою варто знайомитись дні три.

Девін

На кордоні з Австрією фортеця, а точніше те, що від неї залишилось з часом. Чудові краєвиди. Дунай, що змішує свої води – основне буро-зелене русло та коричневі притоки… такі кольори було видно з висоти. Доїхати з Братислави туди автобусом без будь-яких проблем за хвилинок 30-ть.

Devínsky hrad – це єдине цікаве місце для відвідин, проте однозначно вартий уваги.

Можна планувати подорож за цим маршрутом і далі вздовж кордону – там ще є ряд палаців та цікавих місць, проте ми були обмежені у часі.

Резюме

Однозначно рекомендую згадані міста до відвідин. Приємно були здивовані в усіх аспектах і з задоволенням провели час.