ФАРВАТЕР-флотилія (28.04.2011-07.05.2011)

ФАРВАТЕР-флотилія (28.04.2011-07.05.2011)Організатори

Богдан Парфенюк, журнал “Фарватер” та інформаційний портал “Стугна”.

Флотилія

Загальна кількість учасників 32 на семи яхтах з трьох марин Мармарісу. Команди складались як на базі сімей-друзів, так і компонувались з цілком незнайомих людей. В моєму випадку – попередньо я знав тільки Богдана Парфенюка. Місце проведення: Турція, район Мармаріс – Фетіє.

Трансфер

Наша група (Богдан Парфенюк, Мельников Дмитро, Перегудова Тетяна, Мельников Сергій, Мельников Іван та я) летіла з Києва до Анталії та потім назад тим самим шляхом (Wizz Air) – зручний переліт за помірні гроші. Дорога з Анталії до Мармарісу була доволі довгою оскільки їхали перекладними автобусами міжміського сполучення але водночас мали вдосталь часу познайомитись один з одним. В дорозі ми були змушені зупинитися на довгий обід через те, що нашу дорогу було закрито через вело-гонку, за якою ми з задоволенням спостерігали на великому екрані.

Яхта

Ми зафрахтували HARMONY 52 (2008-го року випуску). Назва цього коритця “Mosciness” (приблизно так)… ця назва якось одразу трансформувалась в “Майонез 52”, що виявилось доволі зручним, оскільки при переговорах по рації сплутати наш борт з будь-ким було неможливо. Ця яхта доволі зручна для чартерного варіанту: багато місця – 8 людей будуть почувати себе доволі комфортно. Довжина яхти 52 фути (16 метрів), що давало й непогані швидкості як під парусами, так і під мотором.

Команда “Майонезу”Команда Майонезу 52

Парфенюк Богдан (Українка)
Кисельов Володимир (Київ)
Кисельова Ганна (Київ)
Поліщук Артем (Київ)
Сафронов Юрій (Одеса)

Море

Само по собі море чудове, а от з палуби яхти воно просто прекрасне… а коли яхта іде під вітрилами, то взагалі божественне дійство. За один вихід в море набираєшся стільки навичок, що й за місяці не вивчиш… а головне – з’являється ціла купа конкретних запитань та тем для подальшого вивчення.

Погода

Як на мене, погода булу дуже зручна: найнижча температура в першу ніч 12С’ та найвища в останні дні 25С’; переважна сонячна; в морі вітряна, а в маринах та бухтах – тиха. Вода прохолодна але купатися можна було. Дуже розумно зробила родина Мельникових – вони для своїх дітей взяли гідро-костюми – Сергій та Іван купалися скільки їм хотілося.

Одяг

Оскільки для мене це був перший вихід на яхті в морі, то набрав все, що було рекомендовано + на своє розуміння. В результаті було використано 1\3 всіх речей. Цього разу та на майбутнє під таку погоду: капелюх з полями + шнурок з “крокодилом”; окуляри захисні від сонця + шнурок з “крокодилом”; хустка на шию (я дуже не люблю сонце); три легкі футболки без рукавів; вітрова куртка з капюшоном (купив в Мармарісі); шкарперки по парі на кожен день (речі не прали – не було на це часу); спіднє – декілка комплектів; шорти – 2 шт.; дві пари кедів (доводилося часто мочити – тому весь час одні були мокрі); одна пара сандалів; термо-білизна на ніч (для комфортного сну); для людей, які як і я не люблять палюче сонце рекомендую захисний крем (не нижче 30).

Цікаві місця

Було багато!!! В принципі, якщо розраховувати флотилію на два тижні, то можна було б відвідати набагато більше, а так ми бігали всюди але в режимі фото-полювання – я все ще розбираю фотографії і дивуюся все новим і новим цікавим місцям, котрі бачив тільки через об’єктив камери 🙂

Харчування

Як і планували, витрати на харчування на яхті не були великими – ми витратили приблизно по 65 Euro на члена екіпажа при 2-3 разовому харчуванні (мінімум два страви за кожен прийом їжі) впродовж всього перебування на яхті. Питної води використали 35 літрів + 7 літрів молока + приблизно 12 літрів пива. Дуже вдалими були легкі гарячі супи по обіді.
Два рази харчувалися в ресторанах – як і раніше, цього разу турецька кухня не викликала в мене захоплення, а от десерти в них пречудові.

Висновки та спостереження

Краще за все під такий відпочинок приїздити за 1-2 дні до виходу в море (два дні провели в підготовчих справах та зустрічі приїжджаючих та дві ночі: перша в номері Pupа-Hotel, а друга – на самій яхті в марині) і так само залишати декілька днів після повернення – тоді насичений відпочинок з початку та наприкінці буде оточено лінивими днями, купанням, відвідинами музеїв тощо.

Флотилія корисна для кількох основних груп:

  • 1) новачки (з обов’язкових навичок: робота в команді та вміння в’язати базові вузли) – знайомство з яхтою, азами навігації та керування яхтою, а також просто чудовий відпочинок;
  • 2) матроси – вдосконалення навичок та робота в команді;
  • 3) молоді капітани – опанування всіх зібраних знань але вже під вагою відповідальності за все.

Для комфортного ходіння під вітрилами на великій яхті потрібно троє людей (робота з вітрила або постановка на якірну стоянку потребують трьох членів екіпажу), що розуміються на цьому.

Єдине відео, що я зняв на фотік:

Велика подяка всім за чудовий відпочинок!